PÜHA MIIKAELI KOOLI I DRAAMAFESTIVAL

11. veebruaril toimus NUKU teatri ovaalsaalis Püha Miikaeli Kooli esimene draamafestival. Festivali teemaks oli antiikmütoloogia. 5. klassid pidid dramatiseerima ja lavale tooma eheda antiikmüüdi, 6. klasside ülesanne oli tuua müüdi tegevus tänapäeva. Rohkem kui kuu aega kestnud ettevalmistuste käigus pidid lapsed täitma kõiki ülesandeid, mis ühe teatrietenduse sünniks vajalikud: valima ja dramatiseerima lood, kavandama ja teostama lavakujunduse, rekvisiidid ja kostüümid, tegema helikujunduse, mängima erinevaid rolle ning tegutsema lavataguste jõududena.

Lisaks oma õpetajatele käisid lastele nõu andmas ka oma ala professionaalid: kunstnikud Anna-Liisa Pärt ja Mari-Liis Karula, näitekirjanikud Andri Luup ja Kristiina Jalasto, lavastajad ja näitlejad Taavi Tõnisson ja Kristjan Üksküla.
Väga tänulikud oleme NUKU teatrile võimaluse eest mängida etendusi päris teatrisaalis.